Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

З початку року власники елітних автомобілів сплатили до місцевих бюджетів Івано-Франківщини 2,7 мільйона гривень транспортного податку

, опубліковано 17 листопада 2023 о 10:11

З початку року до місцевих бюджетів області надійшло 2,7 мільйона гривень транспортного податку, що на 1,2 мільйона гривень перевищило минулорічні надходження. Про це повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Майже 60 відсотків загальної суми транспортного податку сплатили громадяни – власники елітних автомобілів, а це майже 1,9 мільйона гривень, а юридичні особи перерахували 874,2 тисячі гривень. 

Нагадаємо, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2023 році – 2 512 500 гривень). 

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.  

Перелік легкових автомобілів Мінекономіки розміщує на своєму офіційному вебсайті (www.me.gov.ua) щороку до 1 лютого податкового (звітного) року.