Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Законодавство

Фізичним особам

Юридичним особам

Самозайнятим особам

Опитування

За рахунок мандрівників надходження туристичного збору на Прикарпатті зросли майже вдвічі

27.09.2021 -

Впродовж восьми місяців року до місцевого бюджету Івано-Франківщини надійшло 6,8 млн грн туристичного збору. Порівняно з минулорічним періодом (3,9 млн грн) надходження збільшилися в 1,7 раза. Такий ріст збору пояснюється дедалі більшою популярністю відпочинку в Карпатах серед туристів.

Більшу частину збору сплатили фізичні особи-підприємці – 3,9 млн грн, що більше ніж торік на 1,5 млн гривень. Відповідно юридичні особи спрямували до місцевої скарбниці 2,9 млн грн, минулорічні надходження зросли на 1,3 млн гривень.

У податковій службі інформують, що туристичний збір є місцевим збором. Ставка туристичного збору встановлюється рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом і перспективним планом формування територій громад за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX